2024-04-20 @ 15:45 EEST
Алексей Шайдулин стана носител на купа "Странджа"
СпортДобруджанецът Мариян Момчев достигна до полуфиналите в категория до 75 килограма. Националният селекционер го вика и за турнир в Белград

Възпитаникът на Михаил Георгиев от боксов-клуб "Добруджа" Мариян Момчев достигна до полуфиналите на турнира "Странджа" в Пловдив. 18-годишният национал стартира с убедителна победа над турския шампион Аскол, но напусна турнира в кат. до 75 кг след загуба от Шерзод Абдурахманов /Узбекистан/. От лагера на добричкия тим споделиха, че са доволни от представянето на дебютанта в мъжкия международен турнир Мариян Момчев. Задоволство от представянето на добруджанеца изрази и националният селекционер Ангел Ангелов. Треньорът на представителния ни тим вика Мариян в национален тим и за турнир в Белград, който започва на 23 февруари.
Натурализираният руснак, който се състезава за българския национален отбор, стана победител в кат. до 57 кг. на 56-ия международен турнир, провел се във Втора палата на Международния панаир в Пловдив.
На финала той се наложи с 55:36 над Сергей Игнатиев /Русия/. Някои от зрителите обаче останаха недоволни от играта на съперниците, викнаха "Горчиво" и ги освиркваха.
Димитър Щилянов, който победи в кат. до 64 кг., след като на финала се наложи с 30:28 над Дилшод Махмудов /Узбекистан/, заяви, че излязъл да се бие без желание, защото още преди две седмици е разбрал, че носителят на трофея ще бъде избран между Шайдулин и Детелин Далаклиев.
Далаклиев спечели първото място в кат. до 54 кг. след 32:22 над Едуард Абзалимов /Украйна/ и стана подгласник на крайния победител.
Другите подгласници са Матвей Коробов /Русия/, спечелил първото място в кат. до 75 кг. след успех с явно превъзходство в третия рунд над Шерзод Абдурахманов /Узбекистан/ и Серик Сапиев /Казахстан/, взел златния медал в кат. до 60 кг. след 35:29 над Хабиб Алаксвердиев /Русия/.
Салим Салимов бе избран за най-техничен боксьор на турнира. Той победи на финала в кат. до 51 кг. с 52:35 Георгий Чигаев /Украйна/. Шайдулин получи и 1500 лева, Коробов 1000 лева, Сапиев 700 лева, а Салимов 500 лева. Кубрат Пулев обра овациите на зрителите, след като победи в кат. над 91 кг. с 26:15 Ислам Тимурзлиев /Русия/. Останалите резултати на финалите: до 48 кг. Давид Айрапетян /Русия/- Николай Любенов /България/ 40:15, до 69 кг. Спас Генов /България/- Зоран Митровович /Сърбия и Черна гора/ 44:19, до 81 кг. Егор Меконцев/Русия/- Евгений Кайнов /Русия/- неявяване на Кайнов, до 91 кг. Александър Алексеев /Русия/- Пламен Недялков /България/- неявяване на Недялков. От българите шампиони станаха Салим Салимов, Детелин Далаклиев, Алексей Шайдулин, Димитър Щилянов, Спас Генов и Кубрат Пулев. СТАДИОН/ТОПСПОРТ

Алексей Шайдулин стана носител на купа "Странджа" | 0 брой коментари | Регистрация