2024-04-20 @ 13:33 EEST
ПЛАМЕНА АНДРЕЕВА ПОЕ ВОДАЧЕСТВОТО ПРИ ДЕВОЙКИТЕ ДО 20-ГОДИШНА ВЪЗРАСТ
СпортПламена Андреева излезе на първа позиция след четвъртия кръг на държавното лично първенство по шахмат за девойки до 20-годишна възраст в Дупница.

Пламена Андреева излезе на първа позиция след четвъртия кръг на държавното лично първенство по шахмат за девойки до 20-годишна възраст в Дупница. Добричлийката стартира с победа, но във втория кръг допусна реми. Точката тя си подели с Нина Динкова от Кърджали, която се състезава за русенския клуб. След ремито добруджанката записа две последователни победи, които я изведоха до първото място с 3,5 от 4 възможни точки. Толкова има и основната й съперничка за титлата Елица Раева от Русе. Най-интересното в надпреварата обаче предстои, тъй като жребият отреди още днес Пламена и Елица да се изправят в пряк сблъсък в среща от петия кръг на първенството.  Балансът между двете е в полза на русенката, но на последния турнир Пламена я победи, което ще й вдъхне увереност за предстоящата тежка партия. "Започнах добре в състезанието и ще се радвам да приключа успешно в шампионата. На отминалите мачове гледах повече като на загрявка за последните три кръга, защото следващите ми партии ще бъдат срещу много сериозни съпернички. Трябва да се съсредоточа върху срещите, ако искам да оглавя крайното класиране" - каза добричката шахматистка Пламена Андреева, която е амбицирана да спечели короната на България при девойките до 20 години. По програма днес ще се проведат две срещи, а утре е последният, седми кръг. В първенството участват 22 състезателки. НДТ

ПЛАМЕНА АНДРЕЕВА ПОЕ ВОДАЧЕСТВОТО ПРИ ДЕВОЙКИТЕ ДО 20-ГОДИШНА ВЪЗРАСТ | 0 брой коментари | Регистрация