2024-04-24 @ 01:07 EEST
ШАХМАТИСТЪТ МОМЧИЛ НИКОЛОВ СТАРТИРА С ПОБЕДА В ПЛЕВЕН
СпортДобричкият състезател по шахмат Момчил Николов стартира с победа на републиканското първенство за състезатели до 20-годишна възраст. В първия кръг на шампионата в Плевен добруджанецът, който се състезава за плевенския "Спартак",  победи състезател от столичен клуб.

Във втората среща от надпреварата Момчил си подели по половин точка с Петър Арнаудов от Пловдив. Общо 40 шахматисти се включиха в държавното първенство. В следващия кръг Николов ще има за съперник един от фаворитите за златния медал - Григор Григоров. Напоследък партиите между двамата приключват без победител, а изходът от срещата между тях е изключително важен. Който успее да "излъже" противника си, то той ще дръпне напред в класирането и загубилият трудно би наваксал. Във временното класиране 4-5 души са начело с пълен актив от две точки.   НДТ

ШАХМАТИСТЪТ МОМЧИЛ НИКОЛОВ СТАРТИРА С ПОБЕДА В ПЛЕВЕН | 0 брой коментари | Регистрация