2024-04-24 @ 18:18 EEST
Балчикли надделяха в черноморско дерби
СпортАтанас ВАСИЛЕВ
Във втория кръг от пролетния дял на първенството на Североизточната "В" група отборът на Черноморец /Балчик/ победи с 2:0 тима на Шабла, който се завърна в трета дивизия, след като я напусна още през 1982 година. Домакините достигнаха до победата, след като вече в редиците им бе новият треньор Митко Тошев, който направи успешен  дебют.

Атанас ВАСИЛЕВ
Началото на срещата бе за домакините. Още в 5 мин. Русев отправи първия удар. Три минути по-късно - при центриране отдясно, настъпи разбъркване и пак Русев, със силен удар, откри резултата. В 22 мин. Матеев сам се откъсна, но не успя да преодолее вратаря на гостите Недев. През втората част играта често се водеше в средата на терена, но шабленци започнаха да поглеждат напред и да правят атаки. Така в 65 мин. бяха близо до изравняването, но Кънчев в последния момент спаси положението. С добра защита домакините често изнасяха топката напред и в 67 мин. бе изведен Павлов, който след втория удар намери мрежата за крайното 2:0.