2024-03-29 @ 12:57 EET
Бронз за шахматиста Момчил Николов
СпортМомчил Николов се класира на трето място на държавното индивидуално първенство по класически шахмат за мъже до 20-годишна възраст, което се проведе в Плевен.

Момчил Николов се класира на трето място на държавното индивидуално първенство по класически шахмат за мъже до 20-годишна възраст, което се проведе в Плевен. Състезанието бе изключително оспорвано и протече драматично от началото до последния кръг. Първи със 7,5 точки от 9 възможни стана Калин Каракехайов. С толкова точки завършиха Григор Григоров, останал втори и Момчил Николов, който спечели бронзов медал. Момчил приключи с 6 победи, 3 ремита и нито едно поражение. Равенствата добричлията постигна в срещи с първите двама и с Петър Арнаудов. Четвъртият в крайното класиране - Мариян Бойчев, е на една точка и половина от призовата тройка. В националния шампионат се включиха общо 40 души.
На 19 март Момчил ще участват в полуфиналите на държавното първенство по шахмат за мъже. СТАДИОН