2024-04-24 @ 08:32 EEST
"Добруджа" загуби с дузпа в последната минута
Спорт"Рилски спортист" - "Добруджа" 1:0 /0:0/

Футболистите на "Добруджа" загубиха като гости с 1:0 от  "Рилски спортист" в мач от първенството на "Б" група. "Жълто-зелените" предложиха добра игра за българските стандарти, създадоха доста голови ситуации, но грешаха при завършващия удар. Още в 1-та мин Ангел Кънчев бе изведен сам срещу вратаря на домакините, но не успя да го преодолее. В 25-та мин. Недко Ангелов стреля силно от удобна позиция, но стражът на "Рилецо" прояви добър рефлекс и опази вратата си суха. Седем  минути след почивката Кънчев отново излезе сам срещу Петров и пак не можа да отбележи. На два пъти - в 65-та и 73-та мин. - Симеон Симеонов бе близо до гола, но шансът му изневери. Домакините на свой ред също имаха своите възможности, но и те ги пропиляха. На два пъти гредите се оказаха верен помощник на добричкия вратар. Нулевото равенство се запази до края на редовните 90 минути, когато главният съдия Цветан Георгиев обяви четириминутно продължение. Именно в последните минути той направи всичко възможно, за да вкара добруджанци в собственото им поле и да им попречи да играят. "Като че ли бе решил да играем до победен гол за домакините", коментираха след срещата от щаба на добричкия тим. Добавеното време изтече, а реферът като че ли нямаше намерение да надува свирката. В 96-та мин., когато топката срещна тялото на Павлин Тодоров, той видя игра с ръка в наказателното поле и побърза да посочи бялата точка. Иван Гемеджиев изпълни точно дузпата и донесе трите точки на "Рилецо".
Така, не без помощта на реферите, "Добруджа" записа седмата си загуба в първенството и на практика напусна борбата за първите три места, които гарантират участие в "А" група от началото на следващия сезон. В последните три мача "жълто-зелените" спечелиха само една точка и като че ли вече трябва да се мисли преди всичко за обиграване на младите състезатели. А в това всъщност няма нищо лошо.
Състави: "Рилски спортист" - Петров, Гайдаров, Боринаров /52 Панев/, Карагеоргиев, Крумов, Гемеджиев, Чалъков, Д. Андреев /82 Ив. Андреев/, Мегенов /47 Виденов/, Маринов, Соколов
"Добруджа" - Радомиров, Флоров, Ат. Георгиев, Димов /25 Коев/, Ангелов, Тодоров, Симеонов, Господинов /53 Кичуков/, Кънчев, Дончев /58 Кирилов/, Петров
Голмайстор: Иван Гемеджиев /90 - дузпа/
Жълти картони: Виденов /"Рилски спортист"/, Петров /"Добруджа"/
Главен съдия: Цветан Георгиев
Стадион "Искър": 400 зрители