2024-04-19 @ 22:39 EEST
Младежките национали загубиха с 0:1 от Унгария
СпортДунайварош. Младежкият национален отбор по футбол стигна дъното. Ръководеният от селекционера Петър Миладинов тим загуби с 0:1 от Унгария като гост в европейска квалификация.

Това е четвърто поражение от пет мача в тази кампания. България в момента заема последното шесто (!) място в осма група. Единственото утешение е, че Малта вероятно ще загуби от Хърватия и по голова разлика ще станем отново пети. В днешния мач Унгария стигна до победата с гол на Магашфьол в 51-та минута. Той довкара в мрежата отбилата се от гредата топка за 1:0. Вратарят Емил Петров ни спаси от още по-голяма загуба до края на мача. В 71-та минута целият ни отбор поиска дузпа, но реферът от Португалия Бруно Пайшао не я свирна. Като цяло нашите младежки национали почти не създадоха голови положения пред вратата на унгарците.

Съставът на България: Емил Петров, Живко Миланов, Тодор Димитров, Петър Занев, Михаил Венков, Тодор Паланков, Иван Стоянов, Валери Домовчийски (72 - Йордан Юруков), Димитър Рангелов, Владислав Златинов (55 - Костадин Хазуров) и Даниел Божков (55 - Атанас Въргов)