2024-04-24 @ 02:24 EEST
България загуби с 1:3 от Беларус при юношите, отпадаме от Евро 2005
СпортДупница. България загуби с 1:3 от Беларус в европейска квлификация за юноши (родени 1988 година). По този начин загубихме шансове да се класират за финалите на Евро 2005 през май.

Безумна грешка на капитана на отбора Николай Михайлов довърши нашите на стадион "Бончук" в Дупница. В 75-та минута той улови топката, след което удари противников играч. Ирландският рефер Антъни Бутимър отсъди дузпа и пожали Михайлов само с жълт картон, а Сивяков вкара за 1:3. Беларус поведе с 2:0 в началото на мача. В 5-та минута Сергей Киси се възползва от грешка в нашата защита и откри резултата. В 17-та ирландският рефер Антъни Бутимър измисли фаул пред нашата врата. Драхун стреля мощно и след рикошет в крака на Николай Петров топката влезе в мрежата на Ники Михайлов за 0:2. В 39-та минута на мача Димитър Илиев бе фаулиран в наказателното поле от вратаря на Беларус Хомлек и Николай Петров вкара отсъдената дузпа. Президентът на БФС Иван Славков изгледа мача на стадион "Бончук" в Дупница заедно с още около 1000 зрители. Беларус има 6 точки от 2 мача, България и Русия са с по 3, а Финландия с 0. В четвъртък ние играем с Русия, а Беларус среща Финландия. http://www.focus-sport.net/

България загуби с 1:3 от Беларус при юношите, отпадаме от Евро 2005 | 0 брой коментари | Регистрация