2024-04-25 @ 20:24 EEST
Украйна спря Дания за световното след 1:0
СпортКиев. Националният отбор на Украйна направи голяма крачка към класирането си на световното първенство в Германия, след като надигра Дания с 1:0 в Киев в среща от Група 2.

Без контузената си звезда Шевченко домакините бяха по-добрият тим и изпуснаха много положения през първата част. След почивката датчаните взеха инициативата, но бяха изненадани от попадението на Андрий Воронин в 68-ата минута. Партньорът на Митко Бербатов в Леверкузен довкара кълбото след рикошет в гредата зад Томас Сьоренсен. Стражът на датчаните успя да отбие топката, но тя все пак влетя в мрежата. Няколко минути по-късно Сьоренсен фаулира измъкналия се сам срещу него Воронин, но реферът му спести червен картон. Така Украйна събра 17 точки от 7 мача и води уверено в класирането. Дания от своя страна остана с 9 точки и почти няма шансове за класиране на СП.

Украйна спря Дания за световното след 1:0 | 0 брой коментари | Регистрация