2024-04-25 @ 14:52 EEST
Екшън в Албена

Добруджа - Миньор 1:1 /0:1/

Поредните си точки в шампионата на "Б" група загуби отборът на Добруджа. В изминалия 20 кръг на втора дивизия възпитаниците на Валентин Пейчев срещнаха съпротивата на Миньор /Бобов дол/. Мачът се игра в Албена пред около стотина зрители, които измръзнаха до края на срещата. Привържениците на футбола ще запомнят срещата с двата гола, два червени картона и абсурдното съдийство на рефера Севгин Ахмед от Разград. Гостите откриха резултата в края на първото полувреме, след като Пламен Петров се възползва от грешка в отбраната на "жълто-зелените". Наско Георгиев се опита да изчисти топката с глава, но вместо това направи извеждащ пас на Петров, който след като остана сам срещу Радомиров, го преодоля хладнокръвно за 0:1. Преди това Лазаров, Димитров и Илиев можеха да вкарат в полза на бобовдолци, но пропиляха изгодни положения за гол. Ангелов, Симеонов, Флоров и Радев се разминаха с попадението преди почивката и показаха, че завършващата фаза на удара продължава да куца. Мачът можеше да приключи в 48 минута, след като Димитър Илиев от Миньор остана сам срещу Радомиров, но не можа да го преодолее. Постепенно добричлии заиграха по самоуверено и в 66 минута Георги Кичуков възстанови равенството след пас на Павлин Тодоров. Две минути след това на терена настана меле, тъй като Хари Бориславов удари по главата вратаря на добричлии. Играта бе спряна за пет минути, а съдията едва укроти екшъна. В резултат на боя той показа червени картони на Иво Максимов от тима на гостите и на капитана на Добруджа - Атанас Георгиев. В края на мача Тодоров можеше да донесе победата за добричлии, но ударът му мина на сантиметри страничния стълб. В следващия кръг "жълто-зелените" гостуват в Силистра на Доростол.

Състави: Добруджа - Радомиров, Георгиев, Флоров, Димов, /49- Данчев/, Коев, Ангелов, Тодоров, Симеонов, Радев, Кичуков, Господинов

Миньор - Георгиев, П. Петров /69- Иванов/, Здравков, Йорданов, Ю. Максимов, Димитров, Р. Петров, Бориславов /Странджов/, Илиев /84 - Ангелов/, Лазаров, И. Максимов

Голмайстори: 0:1 П. Петров /45/, 1:1 Г. Кичуков /66/

Жълти картони: Тодоров /Добруджа/, Бориславов, Йорданов, Лазаров и Иванов /Миньор/

Червени картони: А. Георгиев /Добруджа/, И. Максимов /Миньор/