2024-04-25 @ 04:44 EEST
Лидерът - с победа в Албена

Добруджа – Вихрен 0:2

Поредните си точки в първенството на "Б" група загубиха футболистите на Добруджа. На стадиона в Албена "жълто-зелените" отстъпиха с 0:2 на лидера във втора дивизия Вихрен /Сандански/. Головете вкараха Марио Георгиев /49 мин./ и Даниел Георгиев /55/.

Символичните домакини от Добрич започнаха добре двубоя, още във втората минута съдията не даде дузпа за нарушение срещу Ивайло Радев. Последваха четири невероятни пропуска на Павлин Тодоров, който остана сам срещу стража на гостите в 4, 7, 24 и 45 минути. С пропуск пред вратата на Вихрен се разписа и Петър Кирилов. След почивката тимът от Сандански откри резултата в 49 минута. След грешка на Стефан Коев сам срещу вратаря на добричлии остана Марио Георгиев, който не пропусна да се разпише. В 55 минута водачът в групата удвои след колективна грешка. Най-красивото положение бе в 84 минута, когато Даниел Георгиев можеше да направи резултата класически, след красиво изпълнена задна ножица, но вратарят на Добруджа Илчев се намеси блестящо. Дебют с фланелката на добричкия тим направи поредният юноша - Пламен Георгиев.

Тимът на Валентин Пейчев завърши мача с 10 души, след като Данчев получи червен картон в 78 минута. Преди двубоя Атанас Димов получи разтежение. Така проблемите с контузени и наказани играчи продължават. В следващия кръг Добруджа гостува на Пирин 1922, който стяга багажа за "А" група.

Състави - Добруджа : Илчев, Господинов, Флоров, Коев, Тодоров /59- Я. Симеонов/, Ангелов, Кирилов, Радев /56 - Бонев/, Кичуков /81 - П. Георгиев/, Данчев, С. Симеонов

Вихрен: Бело, Юсуф, Герасимов /53 - Иванов/, Г. Вълчев, Д. Георгиев, Бачев, И. Вълчев, Ододже, М. Георгиев /73 - Въжаров/, Лапантов, Зарев, Вавалис /46 - Андреев/

Голмайстори: 0:1 М. Георгиев /49/, 0:2 Д. Георгиев /55/

Жълти картони: Кирилов и Данчев /Добруджа/, И. Вълчев, Д. Георгиев, Андреев /Вихрен/