2024-04-25 @ 14:23 EEST
Втори пореден успех за хандбалистите на "Добруджа"

"Добруджа" - НСА 33:22 /15:9/

Хандбалистите на "Добруджа" постигнаха втори пореден успех в първенството на "А" група. След като миналата седмица разбиха състава на "Левски" /град Левски/, възпитаниците Георги Андреев се наложиха убедително в събота и над отбора на НСА.

Хандбалистите на "Добруджа" постигнаха втори пореден успех в първенството на "А" група. След като миналата седмица разбиха състава на "Левски" /град Левски/, възпитаниците Георги Андреев се наложиха убедително в събота и над отбора на НСА. "Студентите" откриха резултата в зала "Русалка" при първата си атака към вратата на домакините. В ответната атака "жълто-зелените" изравниха и в следващите минути установиха пълно игрово надмощие. Нашите момчета вкараха последователно още шест гола и в 12-та мин. вече водеха със 7:1. Последва известно отпускане у нашите състезатели, което позволи на съперника им да върне три гола, за да се стигне до 7:4 в 18-та мин. Добруджанци обаче пак взеха инициативата и на почивката имаха шест гола преднина - 15:9. След подновяването на играта нашите момчета бяха пълни господари на игрището и всички в залата разбраха, че само от тях зависи с какъв резултат ще спечелят срещата. В 38-та мин. преднината им достигна 11 гола - 22:11. Оттук нататък добричките хандбалисти се забавляваха на терена, търсеха ефектни отигравания и уверено стигнаха до победното 33:22. След продължително лекуване на контузия в отбора се завърна националът Светослав Недев. Макар че все още не е напълно възстановен, той игра силно и отбеляза пет гола. За съжаление, в последните минути отново почувства болки в коляното и поиска смяна.
Състави: "Добруджа" - Гино Богданов, Христо Стоянов /4 гола/, Пламен Пасев /1/, Илиян Илиев /4/, Димитър Ангелов /2/, Димитър Пламенов /6/, Явор Николов /6/. По-късно в игра влязоха Светослав Недев /5/, Борислав Борисов /4/, Венцислав Петров /1/, Ренал Шукри и Веселин Янакиев.
НСА - Асен Богданов, Веселин Христов /2/, Борислав Кобаков /2/, Георги Дойчинов /4/, Александър Халачев /2/, Стоян Боянов /2/, Петър Георгиев /6/. По-късно в игра влязоха Росен Колев /3/ и Мирослав Младенов /1/.
Съдии: Дилян Генчев /В. Търново/ и Галин Караджов /Г. Оряховица/
Зала "Русалка": 50 зрители

Втори пореден успех за хандбалистите на "Добруджа" | 0 брой коментари | Регистрация