2024-04-19 @ 06:22 EEST
РАДОСТИНА ГЕРЧЕВА ЗАМИНА ЗА ГЪРЦИЯ
СпортЗа участие в Балканиадата по спортно ходене в Гърция снощи замина Радостина Герчева. Тя ще бъде водена от президента на клуб "Добруджа" Минчо Петров.

Радостина ще представи България в дисциплината 10 000 метра. Тя спечели виза за шампионата, след като стана шампионка на страната на състезанието в Правец. Десетте километра опитната лекоатлетка измина за 54 минути, но сега трасето ще бъде по-добро и ще може да подобри резултата. "Целта ни ще бъде Радостина да постигне резултат около 51 минути" - каза Минчо Петров. Стартът на състезателката на Балканиадата ще бъде в събота. Ден по-късно тя се прибира в България. На първенството на полуострова ще участва още една добричлийка - Илияна Няголова, която стана шампионка на страната при жените, но от името на столичен клуб. НДТ