2024-04-19 @ 18:08 EEST
Добруджанци изпуснаха победата в последните минути
Спорт"Добруджа" - "Шумен" 2:2 /1:1/

И XXIV кръг се оказа неуспешен за футболистите на "Добруджа". След като на два пъти повеждаха в резултата, те успяха да спечелят само една точка в срещата си с непретенциозния тим на "Шумен". Мачът започна добре за "жълто-зелените". Течеше 12-та мин., когато Симеон Симеонов прояви голмайсторските си умения и откри резултата. Радостта на добруджанци от отбелязаното попадение не продължи дълго, тъй като само след три минути Християнов се възползва от грешка в нашата отбрана и възстанови равенството. След почивката възпитаниците на Валентин Пейчев се хвърлиха за втори гол и усилията им дадоха резултат в 72-та мин., когато Георги Кичуков прати за втори път коженото кълбо във вратата на гостите. Добруджанци можеха да решат всичко в този мач в 76-та мин., но шансът им изневери - Павлин Тодоров се озова на стрелкова позиция, но от няколко метра не уцели опразнената врата. Две минути преди края на редовното време влезлият като резерва Фахрединов опъна за втори път мрежата на добруджанци - 2:2. Така футболистите на "Добруджа" пропуснаха възможността да спечелят втората си победа за пролетния полусезон. И вече осем кръга не са изпитвали радостта от успеха.
Състави: "Добруджа" - Илчев, Я. Симеонов, Флоров, Коев /72 - Радев/, Кирилов, Ангелов, Тодоров, Кънчев, Данчев /49 - Начев/, Кичуков, С. Симеонов /66 - Бонев/
"Шумен"- Ворошилов, Борисов, Кръстев, Крумов, Михайлов /84 - Фахрединов/, Христов /63 - Иванов/, Станев, Християнов, Бързински /66 - Ваклински/, Хасан, Василев
Голмайстори: 1:0 С. Симеонов /12/, 1:1 Християнов /15/, 2:1 Кичуков /72/, 2:2 Фахрединов /89/
Жълти картони: Кънчев, С. Симеонов, Илчев /"Добруджа"/, Хасан, Христов, Василев /"Шумен"/
Главен съдия: Димитър Андреев
Помощници: М. Станев и Р. Станев
Стадион "Албена 1": 100 зрители

Добруджанци изпуснаха победата в последните минути | 3 брой коментари | Регистрация
Автор: Anonymous да 2005-04-25 @ 13:05 EEST
АБЕ ЗАЩО МИ МИРИШАТ ПОСЛЕДНИТЕ МАЧОВЕ НА ДОБРУДЖА, ДАЛИ САМО НА МЕНЕ?

НЕ ВИЖДАМ КОГА ТОЗИ ... ЩЕ НИ ВКАРА В "А" ГРУПА, ДАЛИ КОГАТО МУ ДАДАТ ПОЛОВИНАТА ГРАД
Автор: Anonymous да 2005-04-26 @ 23:32 EEST