2024-04-24 @ 22:15 EEST
РЕФЕРИ НЕ ДОПУСНАХА ДОБРИЧЛИЙКАТА СТОЙКА ПЕТРОВА ДО ФИНАЛ В ТУРЦИЯ

Две добричлийки спечелиха бронзови медали на силния международен турнир "Ахмед Комерт" в турския град Истанбул.

По пътя към третото място в категория до 66 килограма Тодорка Русева от клуб "Добрич" с треньор Стефан Петков победи на четвъртфиналите Хамиде Кору от Турция. На полуфинала добруджанката отстъпи на представителката на домакините Ислиз Иесил, която по-късно достигна до първата позиция. С бронз в южната ни съседка се окичи и другата добричлийка - Стойка Петрова, която в кат. до 50 кг защитава цветовете на Анел-НСА /София/. Стойка, която в България не познава вкуса на загубата, бе принудена да напусне международния турнир на полуфиналите. Тя отстъпи с 24:18 точки на представителката на домакините Хазибе Озер, която също по-късно триумфира в своята категория. Туркинята бе подкрепяна не само от публиката, но и от съдиите на турнира. Преди това Стойка постигна на четвъртфинала победа над гъркинята Антония Папаутсари. Реферите прекъснаха срещата, тъй като добруджанката натрупа аванс от 15 точки. На осминафиналите нашето момиче елиминара Сигникериз Елегард от Дания в изключително оспорвана среща приключила при 19:13 точки. В турнира "Ахмед Комерт" участие взеха 127 състезателки от 22 държави. Шестте българки спечелиха три бронзови медала. След състезанието двете момичета от Добрич и треньорът Стефан Петков изказаха специална благодарност към Добри Йорданов за финансовата подкрепа.

Наставникът на отбора заяви, че през май пред боксьори от клуба предстои състезание в Сливен, в което ще участват кадети. Засега е сигурно, че в шампионата щ се изявят Яшар Йълдъз в кат. до 48 кг и Сашо Севдалинов в кат. до 54 кг. НДТ

РЕФЕРИ НЕ ДОПУСНАХА ДОБРИЧЛИЙКАТА СТОЙКА ПЕТРОВА ДО ФИНАЛ В ТУРЦИЯ | 0 брой коментари | Регистрация