2024-04-24 @ 15:37 EEST
СЕВЕРОИЗТОЧНА "В" ГРУПА

МАЛШАНС ЗА ФУТБОЛИСТИТЕ НА "ШАБЛА"

Неуспешен се оказа XXVIII кръг от първенството на Североизточната "В" футболна група за отбора на "Шабла", който загуби на свой терен с 1:0 от "Юнак" (Смядово).

Домакините играха добре, създадоха няколко чисти голови положения и могат само да съжаляват, че не спечелиха поне точка в този двубой. Още в 7-та мин. Пламен Банков излезе сам срещу вратаря на гостите, но си подкара силно топката и не успя да я насочи към мрежата. Минута преди края на първото полувреме  централният нападател на "Юнак" стреля от границата на наказателното поле, но коженото кълбо срещна гредата. След почивката играта се водеше предимно в централната част на терена. В средата на полувремето след бърза четириходова комбинация гостите отбелязаха гол, който се оказа победен. Домакините продължиха да нападат, но грешаха при завършващата фаза на атаката. Най-чистите си голови положения те създадоха в самия край на срещата. В 85-та мин. Вальо Дончев пропусна от 4 м да отбележи гол, а в 90-та  Веско Василев не можа да изравни, след като бе изведен сам срещу вратаря на гостите.

16. Шабла 26 3 3 20 11:55 12

Забележка: Феърплей (Варна) се отказа от участие след V кръг. Всички резултати на отбора до този момент са анулирани, а съперниците им в следващите кръгове ще почиват. Септември (Тервел) се отказа от участие след XXIV кръг. Всички техни резултати до този момент са зачетени, а на съперниците им в следващите кръгове ще бъдат присъждани служебни резултати 3:0.