2024-04-20 @ 10:54 EEST
ТРЕТА ДИВИЗИЯ: "КАЛИАКРА" ВКАРА ПЕТ НА "ОРЛОВЕЦ"
Спорт

Вчера се проведоха срещите от XXXII кръг на Североизточната "В" футболна група. На стадиона в село Победа отборът на "Калиакра" (Каварна) победи убедително с 5:2 местния "Орловец".

"ЧЕРНОМОРЕЦ" (БАЛЧИК) БИЕ В ОБРОЧИЩЕ

Гостите установиха игрово надмощие от самото начало на срещата и още през първото полувреме решиха изхода на мача. Головата сметка за каварненския тим откри Бойчо Марев в 14-та мин., а десет минути по-късно Георги Василев прати за втори път коженото кълбо в мрежата на домакините. Течеше 30-та мин., когато централният нападател Петко Петков вкара за 3:0, а само след три минути Г. Василев отбеляза четвърти гол за "Калиакра". В края на първото полувреме Петър Петров вкара първото попадение за "Орловец".

След почивката двата отбора си размениха по още един гол - в 66-та мин. Петко Петков отбеляза петия гол за каварненци, а в следващата минута Павлин Митев оформи крайния резултат. Домакините имаха възможност да постигнат и трети гол, но Петър Петров пропусна от дузпа в 70-та мин.

Състави: "Орловец" - А. Атанасов, Ив. Петров, П. Петров, Янакиев, Коев, Михайлов, Ив. Георгиев, Митев, Севдалинов, К. Петков, Тодоров. (По-късно в игра влязоха П. Атанасов, Светославов и Костов).
"Калиакра" - Добрев, Керчев, Г. Василев, Андонов, К. Димитров, Г. Иванов, Кискинов, Аврамов, Д. Трифонов, Бойчо Марев, П. Петков (Благовест Марев, Амиров, Димитров).
Главен съдия: Кольо Данев (Варна)

В мач от поредния кръг на трета дивизия "Черноморец" (Балчик) се наложи като гост с 2:0 над "Албена" (Оброчище). Гостите откриха резултата чрез Павел Павлов в 11-та мин. Крайния резултат оформи Даниел Калчев в 77-та мин. Отличен мач за "Черноморец" направи централният защитник Явор Софрониев, който е възпитаник на школата на "Черно море" (Варна).

В следващия кръг отборът на Балчик приема "Калиакра" (Каварна), а "Албена" ще срещне в Оброчище "Вихър" (Вълчи дол).

ТРЕТА ДИВИЗИЯ: "КАЛИАКРА" ВКАРА ПЕТ НА "ОРЛОВЕЦ" | 3 брой коментари | Регистрация
Автор: Anonymous да 2005-06-25 @ 12:37 EEST
АБЕ СТИГА С ТОЯ ФУТБОЛ!Я НАПИШЕТЕ НЕЩО ЗА ВОЛЕЙБОЛА, ХУДОЖЕСТВЕНАТА ГИМНАСТИКА И МОДЕРНИЯ БАЛЕТ
Автор: Anonymous да 2005-06-25 @ 12:39 EEST