2024-03-29 @ 03:35 EET
Ботев (Пловдив) се върна в "А" група
СпортОтборът на Ботев се върна в "А" група след победата си с 4:0 над Рилски спортист в двубой от 29-ия кръг на "Б" група, игран пред 5000 зрители на стадион "Христо Ботев" в Пловдив.

Костадин Видолов отбеляза първия гол за "жълто-черните" след бърза атака в 20-ата минута. В 78-та минута Георги Андонов с удар от 20 метра покачи на 2:0, малко по-късно Недко Миленов направи 3:0, а в последните секунди Стефан Костадинов оформи крайния резултат.

Това се оказа достатъчно за домакините, за да играят в "А" група идния сезон. Феновете на Ботев издигнаха плакат с надпис "1912 благодарности за Ясен", а след края на мача възпламениха множество бомби и ракети.

Места в елита си осигуриха и отборите на Вихрен и Пирин 1922, които завършиха миролюбиво 1:1 и със спечелената точка също ще са в групата на майсторите от есента.

Етър (ВТ) си осигури спокойствие кръг преди края, надделявайки като гост над Черноморец (Бургас) с 4:1. Търновци бяха по-стойностният отбор през цялото време и за пръв път от доста време играха със самочувствие.

Два гола на Трифонов и по един на Генов и Йорданов донесоха изразителната победа за гостите. Мустафа отбеляза за бургазлии.

В останалите срещи: Конелиано – Миньор (Бд)- 2:1, Светкавица – Локомотив (ГО) - 3:1, Спартак (Пл) – Академик (Св) 3:0, Шумен – Доростол 1:0, Поморие – Добруджа 3:0.