2024-04-25 @ 04:53 EEST
МОМЧЕТАТА НА СОУ “КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ” СПЕЧЕЛИХА ФУТБОЛНИЯ ТУРНИР ЗА 1 ЮНИ
СпортВ добричката зала “Добротица” на 1 юни  се проведоха финалните срещи от футболния турнир за деца /родени през 1994 г./, посветен на Деня на детето.

Победител в състезанието, организирано от Община град Добрич съвместно с Български футболен съюз, стана съставът на СОУ “Климент Охридски”, който във финалния двубой се наложи с 4:1 над тима на СОУ “Любен Каравелов”. Най-оспорвано премина срещата за 3-4 място, в която момчетата на ОУ “Христо Ботев” постигнаха минимална победа над ОУ “Панайот Волов”.

7. ОУ “Й. Йовков”

Съставите, наредили се на първите три места, получиха купи, които им бяха връчени от Нейчо Нейчев - шеф на образованието в Община Добрич. Организаторите на спортния празник подариха футболни топки на всички отбори, участвали в турнира.

• ХАНДБАЛ

ЗАГУБА ЗА ДОБРУДЖАНЦИ В ПЪРВИЯ ПОЛУФИНАЛЕН МАЧ

“Локомотив - Надин” - “Добруджа” 38:18 /14:10/

Вчера се проведоха първите мачове от полуфиналните плейофи на републиканското първенство по хандбал за мъже. Отборът на “Добруджа”, който завърши на четвърто място в редовния сезон, загуби от “Локомотив - Надин” във Варна с 38:18. Възпитаниците на Георги Андреев започнаха добре срещата и до 10-та мин. се противопоставяха успешно на домакините, които според специалистите са основни претенденти за шампионската титла. Играта бе равностойна и се водеше гол за гол. В 11-та мин. железничарите” поведоха с 5:4, след което започнаха постепенно да увеличават преднината си. В края на първото полувреме те вече водеха с четири гола - 14:10. След почивката домакините имаха игрово надмощие и успехът им в този двубой не будеше съмнение. Затова Г. Андреев даде възможност на всички момчета в отбора да вземат участие в срещата. Най-силно за добричкия тим игра Илиян Илиев, който отбеляза 7 гола. Поради контузии мача пропуснаха националът Светослав Недев и Христо Стоянов. Много силни изяви с екипа на “Локомотив - Надин” имаше добричлията Светослав Божков. Той бе в основния състав и отбеляза шест от попаденията на своя отбор.

“Добруджа” бе в състав: Гино Богданов, Явор Николов, Илиян Петров (2 гола), Илиян Илиев (7), Борислав Борисов (3), Димитър Пламенов (1), Димитър Ангелов (4). По-късно в игра влязоха Венцислав Петров (1), Ренал Шукри, Стилиян Стоянов, Найден Станев, Пламен Пасев, Веселин Янакиев, Виктор Манов.

Втората полуфинална среща между двата тима е в неделя от 15.30 ч. в зала “Русалка”.

МОМЧЕТАТА НА СОУ “КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ” СПЕЧЕЛИХА ФУТБОЛНИЯ ТУРНИР ЗА 1 ЮНИ | 0 брой коментари | Регистрация