2024-03-29 @ 16:47 EET
Младежите биха Хърватска с 2:1
Спорт  Младежкият национален отбор на България победи с 2:1 Хърватска в европейска квалификация от осма група. Головете за нашите вкараха Генков и Домовчийски, а за гостите точен бе Тадич.

В тима на Петър Миладинов имаше доста кадрови проблеми. Милан Коприваров отказа поканата, защото се чувствал изморен, капитанът Рангелов бе наказан, Заков контузен, а Венков, Божинов и Чавдар Янков вече са част от мъжкия отбор.

Двубоят започна в сравнително бавно темпо. Сякаш през първите 10 минути двата отбора се опознаваха, защото след това започнаха да редят атака след атака.

Гостите имаха два опасни положения, при които натурализираният бразилец Да Силва пропусна да открие резултата, а при втората му възможност той дори удари гредата. Още в ответната атака нашите отвърнаха също с удар в страничния стълб на вратаря Вранич. Домовчийски нахлу мощно в наказателното поле на гостите и въпреки, че скъси много ъгъла, той успя да отправи опасен удар в гредата.

Най-интересното и красиво положение през първото полувреме бе създадено от българите в 25-та минута. Богомил Дяков проби отдясно, подаде на Иван Стоянов, а той му върна с пета. Защитникът продължи атаката и центрира на далечната греда. Там Златинов посрещна топката с глава, но вратарят на Хърватска се намеси и изби в корнер.

До края на полувремето темпото спадна и двата отбора се прибраха за почивка при резултат 0:0. Втората част започна по най-лошия начин за момчетата на Петър Миладинов.

Още в 47-та минута Тадич откри резултата, след като при една контраатака бе изведен сам срещу нашия вратар Ники Михайлов. Треньорът на българите реагира веднага и пусна Илиян Мицански на мястото на Даниел Божков.

Късметът споходи младите български момчета и в 56-та минута те успяха да изравнят чрез Цветан Генков. При центриране след корнер отляво нападателят на Локо София бе най-съобразителен и вкара своя първи гол за младежкия национален отбор.

Попадението дойде след невероятно разбъркване в наказателното поле на Хърватска. При центриране от корнер, нападателят на Левски отправи удар с глава, но топката бе избита.

Тя попадна в краката на Мицански, който с много силен шут я прати в напречната греда. Там Домовчийски се ориентира най-добре и от близко простреля вратаря на гостите Вранич.

До края на двубоя нашите се прибраха и играеха по-внимателно, но доста по-успешно от хърватите. Нашите отново организираха една страхотно красива атака.

Вратарят Ники Михайлов ритна кълбото силно в полето на гостите, Хазуров се ориентира добре и пусна топката към границата на наказателното поле, където с много техничен удар Въргов я прати, за съжаление, в аут. Така момчетата на Петър Миладинов записаха втора победа и то срещу водача в групата Хърватска.

Състави:

България: Михайлов,Дяков, Вергилов, Занев, Миланов, Стоянов (67-Въргов), Паланков, Божков (52-Мицански), Домовчийски, Генков, Златинов (58-Хазуров)

Хърватия: Вранич, Пелаич, Бартулович, Бодрушич, Мишич, Лабудович, Модрич, Вукоевич, Приморац (60-Бушич), Марчич (69-Гаргурович), Да Силва(41-Йосип Тадич)

Младежите биха Хърватска с 2:1 | 0 брой коментари | Регистрация