2024-04-20 @ 15:12 EEST
ДОБРУДЖАНЦИ ЗАГУБИХА ОТ "ЖЕЛЕЗНИЧАРИТЕ" СЛЕД ПРОДЪЛЖЕНИЯ
Спорт"Добруджа" - "Локомотив - Надин" 27:30 /8:12/

Хандбалистите на "Добруджа" загубиха от варненския "Локомотив - Надин" с 30:27 във втория полуфинален плейоф от държавното първенство за мъже. Възпитаниците на Георги Андреев направиха най-силния си мач за пролетния полусезон и малко не им достигна, за да спечелят срещата. В крайна сметка, варненският тим, който завърши на първо място редовния сезон и според специалистите е основен фаворит за шампионската титла, стигна до успеха след продължения и не без намесата на съдиите Вуков и Марковска от Плевен. В началото на срещата играта бе равностойна и в 20-та мин. се стигна до поредното изравняване на резултата - 7:7. След това гостите имаха повече шанс и си осигуриха четири гола преднина на почивката - 12:8. Пет минути след подновяването на играта варненци вече водеха с шест гола - 16:10. Тогава дойдоха силните минути на добруджанци. Момчетата на Г. Андреев заиграха много вдъхновено и в 47-та мин. изравниха - 20:20. Две минути преди края на мача "жълто-зелените" поведоха с 25:23. Точно тогава с няколко неадекватни отсъждания реферите помогнаха на гостите да изравнят. В последвалите продължения варненци показаха, че са по-добре подготвени физически и стигнаха до втората си победа в полуфиналната серия.

Състави: "Добруджа" - Богданов, Недев /7 гола/, Салиев /1/, Илиев /8/, Борисов /6/, Пламенов /3/, Николов /2/. По-късно в игра влязоха Ил. Петров, В. Петров и Манов.

"Локомотив - Надин" - Иванов, Божков /1/, Динков /5/, Владков /5/, Стоянов /2/, Петрикиев /4/, Станков /5/. По-късно в игра влязоха Йорданов /2/, Чернев /6/ и Иванов.

ДОБРУДЖАНЦИ ЗАГУБИХА ОТ "ЖЕЛЕЗНИЧАРИТЕ" СЛЕД ПРОДЪЛЖЕНИЯ | 0 брой коментари | Регистрация