2024-03-29 @ 16:08 EET
България разгроми Италия с 3:0 гейма в последния си мач от Световната лига
Спорт Варна. Волейболистите на България разбиха европейският и олимпийски вицешампион Италия с 3:0 гейма (25:21, 25:20 и 25:19) в последния мач за двата отбора в тазгодишното издание на Световната лига. Срещата се игра в препълнената зала “Конгресна” във Варна, но беше без значение за България и Италия, след като и двата отбора вече бяха загубили шансове да продължат напред.

Само 65 минути бяха нужни на момчетата на селекционера Мартин Стоев да повалят именития си съперник. Така българите завършиха участието си в Световната лига за тази година по много достоен начин, след като победиха Италия два пъти за три дни във Варна. В петък избраниците на Мартин Стоев се наложиха с 3:1 гейма. България остана на второ място в група “В”, на първо място завърши отборът на Куба, който се класира за “Файнъл Фор”. Срещите от финалната фаза на турнира ще се проведат в Сърбия и Черна гора от 8 до 11 юли, с участието на домакините, Куба, Бразилия и Полша.

Стартовият състав на България:
Евгени ИВАНОВ, Пламен КОНСТАНТИНОВ, Христо ЦВЕТАНОВ, Андрей ЖЕКОВ, Матей КАЗИЙСКИ, Данаил МИЛУШЕВ, либеро – Теодор САЛПАРОВ

България разгроми Италия с 3:0 гейма в последния си мач от Световната лига | 0 брой коментари | Регистрация