2024-04-26 @ 02:43 EEST
ЗАГУБА ЗА ДОБРУДЖАНЦИ В ПЪРВАТА В КОНТРОЛА
СпортФутболистите на "Добруджа" проведоха в събота първата си контрола от предсезонната подготовка. Възпитаниците на Валентин Пейчев загубиха на стадион "Дружба" с 2:1 от състава на "Шумен", който също се стяга за първенството на Източната "Б" група.

През първото полувреме гостите овладяха средата на терена и головите ситуации бяха преди всичко пред нашата врата. В 19-та мин. Стефан Киков се озова на стрелкова позиция, би силно от 11-12 м, но стражът на добруджанци Николай Радомиров прояви отличен рефлекс и изби топката в ъглов удар. Десет минути по-късно Захари Василев имаше възможност да открие за "Шумен", но се засуети за миг и притичалият Петър Килилов успя да избие коженото кълбо. Едва в 35-та мин. домакините отправиха първия си удар към вратата на съперника - Ивайло Радев изпълни пряк свободен удар от 20 м, но не  улучи целта. Минута по-късно след далечно подаване на Дидо Господинов капитанът на тима Филип Флоров стреля от движение, но топката излезе в аут. Две минути преди края на първото полувреме гостите пропиляха поредното си положение - Хикмет насочи опасно топката, но Н. Радомиров отново игра отлично и опази вратата си суха. След почивката добруджанци като че ли излязоха преобразени. Те установиха игрово надмощие и пред вратата на гостите се заредиха голови ситуации. В 50-та мин., след като с лекота преодоля двама защитници, Петър Кирилов отправи силен удар от около 20 м и откри резултата. Седем минути по-късно резервният вратар на "Добруджа" Владимир Красимиров, който е юноша на "Левски" /Сф/, спаси  удар на Киков, а малко след това защитник на гостите изби топката от голлинията. В 64-та мин. П. Кирилов бе съборен в наказателното поле на "Шумен" и главният съдия Ивелин Донев не се поколеба да посочи бялата точка. Току-що влезлият като резерва Георги Кичуков застна зад топката, но стреля слабо и вратарят Ворошилов успя да избие. До края на двубоя головите положения се редуваха пред двете врати, но шансът определено не бе на страната на нашите футболисти. В 65-та мин. опитният Кристиян Християнов от непосредсвена близост не можа да отбележи за гостите, а в 70-та Ф. Флоров, излязъл сам срещу вратаря на съперника, пропусна да вкара. Така се стигна до 85-та мин., когато Халилов възстнанови равенството, а една минута преди последния съдийски сигнал Максим Енев донесе победата на гостите. Следващата контрола на добруджанци е в сряда, когато те ще гостуват във Варна на първодивизионния "Черно море".

Състави: "Добруджа" - Радомиров, Кирилов, Димов, Мл. Димитров, Флоров /кап./, Ангелов, Яв. Симеонов, Радев, Петров, Т. Тодоров, Господинов /Красимиров, Данчев, Хайдарлиев, Стефанов, Ив. Георгиев, Коев, Ердуванов, Хр. Петков, Г. Кичуков/

"Шумен" - Ворошилов, Кръстев, Борисов, Крумов /кап./, Станев, Хикмет, Колев, Михайлов, Християнов, З. Василев, Киков /М. Георгиев, Ирфан, М. Енев, Банчев, Халилов, Недев, Дочев, Ваклински, Жечев/

Голмайстори: 1:0 Кирилов /50/, 1:1 Халилов /85/, 1:2 Енев /89/

Главен съдия: Ивелин Донев

Стадион "Дружба": 200 зрители

* МНЕНИЕ СЛЕД МАЧА

"МНОГО СЪМ ДОВОЛЕН ОТ ВРАТАРИТЕ"

Валентин Пейчев, старши треньор на "Добруджа"

През първото полувреме нашият отбор игра под възможностите си и затова гостите имаха инициативата. След почивката момчетата се разиграха, създадоха доста голови положения и е жалко, че загубихме мача. Много съм доволен от вратарите. И двамата играха отлично. Що се отнася до футболистите, които са на проби, считам, че е рано все още да се правят някакви обобщаващи изводи. Целта е в контролите да дадем възможност за изява на младите състезатели, за да преценим качествата им. Поради контузии срещата с "Шумен" пропуснаха няколко момчета, на които определено ще разчитам в първенството - Венцислав Желев, Ангел Кънчев, Наско Георгиев. Симеон Симеонов пък бе освободен от днешния мач поради семейни причини. Очаквам утре към отбора да се присъединят две момчета от юношите старша възраст на ЦСКА.