2024-04-24 @ 11:30 EEST
Фернандо Алонсо спечели и в Германия
СпортФернандо Алонсо (Испания) с Рено спечели състезанието за Гран При на Германия, кръг от Световния шампионат по автомобилизъм във Формула 1.
Той преодоля 67-те обиколки с обща дължина 306,458 км за 1.26:28,599 часа, следван на 22,569 секунди от Хуан Пабло Монтоя (Колумбия) с Макларън-Мерцедес и на 24,422 секунди от Дженсън Бътън (Великобритания) с БАР-Хонда.

По този начин испанецът записа шеста победа за сезона и седма в кариерата си и още повече увеличи шансовете си да спечели титлата. Алонсо увеличи аванса си на върха, като е начело в генералното класиране с 87 точки, пред Кими Райконен (Финландия) с Макларън Мерцедес - 51 и Михаел Шумахер (Германия) с Ферари - 47.

Кими Райконен стартира от първа позиция и поведе колоната. Малко преди половината на състезанието финландецът имаше аванс от девет секунди пред лидера в световния шампионат Алонсо. На 36-та обиколка обаче Райконен бе принуден да напусне поради технически проблем - пушек се изви от задната част на болида.

Интересното е, че досега той никога не е завършвал състезание на пистата "Хокейнхайм". Иначе за трети път през годината финландецът отпада като водач в състезанието. Преди това същото го сполетя за Гран При на Сан Марино на пистата Имола и за Гран При на Европа на "Нюрбургринг".

Седемкратният световен шампион Михаел Шумахер пък се движеше трети през по-голямата част от надпреварата, но накрая трябваше да се задоволи с неприсъщото за неаговата класа пето място.

Междувременно стана ясно, че Уилямс-БМВ очакват Бътън да се присъедини към тях през следващата година.