2024-04-25 @ 04:13 EEST
ЩЕ ГЛЕДАМЕ ДОБРИЧКИЯ КОЛОЕЗДАЧ КРАСИМИР КОЕВ ПО “ЕВРОСПОРТ”
СпортЛюбомир Петров е последният колоездач, включен в състава на България за участие в световното първенство на шосе, съобщиха от Българския колоездачен съюз (БКС).

Шампионатът се откри снощи в Мадрид и продължава до неделя. Петров ще участва в общия старт при младежите в събота от 14.30 ч. Той се състезава в Испания и там направо се присъедини към отбора. Нашите получиха 5 квоти за участие, но от БКС поискаха клубовете да платят разноските на колоездачите и до последно съставът беше неясен. За Испания заминаха Ивайло Габровски (Хемус 1896 Берки, Троян), Евгени Балев и Богдан Стойчев (Бургас) и добричлията Красимир Коев от португалския ДУЖА Тавира, където треньор е легендата Ненчо Стайков. “Шефовете на клуба веднага се съгласиха да спонсорират участието на Коев, който ще носи и емблемата на ДУЖА освен националния екип. В Мадрид от тима му ще участва и спечелилият 4 етапни победи в 55-ата Обиколка на България Мартин Гаридо, но Аржентина поема разноските по участието му” - коментира Стайков.

Пръв от нашите ще стартира Богдан Стойчев в индивидуалното бягане по часовник за младежи (до 23 години) от 14.00 днес. В четвъртък от 14.00 ч. е “часовникът” за мъже, в който ще участва победителят в Обиколката на България за 2003 г. Ивайло Габровски. В събота е общият старт при младежите, а в неделя от 11.00 ч. е стартът за мъжете с участието на победителя от Обиколката на България през 1998 г. Красимир Коев и шампиона от Гран при на Слънчев бряг за 2005 г. Евгени Балев. Стартовете ще бъдат предавани пряко по тв канала "Евроспорт". НДТ

ЩЕ ГЛЕДАМЕ ДОБРИЧКИЯ КОЛОЕЗДАЧ КРАСИМИР КОЕВ ПО “ЕВРОСПОРТ” | 0 брой коментари | Регистрация