2024-04-23 @ 21:03 EEST
МОМЧИЛ НИКОЛОВ ОСТАНА 15-и В СЛЪНЧЕВ БРЯГ
СпортВ Слънчев бряг приключи откритият шахматен турнир за мъже, в който се включи добричлията Момчил Николов. В крайното класиране добруджанецът остана 15-и.

Той спечели 6 от 9 възможни точки. На първо място в силния турнир се класира Станислав Савченко от Украйна със 7 точки. В надпреварата участваха общо 80 елитни шахматисти от България, Украйна и Македония. Днес в Слънчев бряг стартира държавният отборен шампионат на България за мъже, в който Момчил Николов ще защитава цветовете на "Плевен XXI".

В чест на празника на Добрич, вчера Центърът за работа с деца организира турнир по шахмат. Първото място при момичетата си поделиха Радосвета Стоянова от ОУ "П.Волов", Мила Илкова от СОУ "Св. Кл.Охридски" и Христина Радева от СОУ "Христо Смирненски". При момчетата имаше две възрастови групи. Първата позиция при участниците до 4 клас си поделиха Емил Тодоров и Руди Петковски от ОУ "Стефан Караджа". Втори останаха Атанас Атанасов от ОУ "Христо Ботев" и Георги Цонев от ОУ "Ст. Караджа". Победител в по-горната възрастова група стана Атанас Илков от ПМГ "Иван Вазов", следван от Даниел Карадалиев, който също е от ПМГ "Ив. Вазов". Над 30 деца се включиха в спортната проява, а чрез страниците на НДТ международният майстор Мирослав Тончев отправя специални благодарности към община Добрич, ЗК "Алианц България", ЕТ "JIV'co" и ЕТ "Николай Симеонов", които винаги са подпомагали провеждането на шахматни състезания в Добрич. НДТ