2024-04-23 @ 12:18 EEST
БК "ДОБРИЧ ВЗЕ ТРИ МЕДАЛА В ЯМБОЛ
СпортС два сребърни и един бронзов медал от турнира за купата на България по бокс за жени в Ямбол се завърнаха състезателките на клуб "Добрич" с треньор Стефан Петков. В кат. до 46 кг Гюлфер Хасан се класира на второ място.

На финала тя отстъпи на представителката на домакините Ваня Чиликова. На ринга в Ямбол Гюлфер постигна победи над И. Танева и И. Георгиева. В тази категория Керанка Пантелеева отстъпи в първата си среща от Ваня Чиликова, която по-късно спечели златния медал.

Другото сребърно отличие взе Тодорка Русева, участвала в кат. до 70 кг. На полуфиналите Русева отказа в първия рунд Юлия Георгиева, а на финала загуби от Ралица Христова от ЦСКА с 25:27 точки. Дебютантката Пламена Пантелеева допусна поражение от състезателка на Търговище, но въпреки това спечели бронзово отличие. Без медал от първенството остана Станка Радева, която се боксира в кат. до 50 кг. Тежък жребий имаше и Неджмие Хасан, която загуби в първия кръг от Севда Юлиянова от "Локомотив" Русе. НДТ