2024-03-28 @ 23:49 EET
СКТМ "СПОРТИСТ '95" СТАНА НА 10 ГОДИНИ
СпортДобричлията Николай Кателиев, който се състезава за варненския "Корабостроител '92" спечели открития турнир по тенис на маса за мъже, който се проведе в Генерал Тошево.

В серията от турнири, които бяха посветени на празника на града и десетгодишнината на клуб "Спортист '95", се включиха 16 души. На второ и трето място се наредиха представителите на домакините Добрин Драганов и Йордан Жечев. Четвърти остана Иван Николов от Добрич. Добруджанският град бе домакин на още турнири, които бяха за различни възрастови групи. И в тях участваха състезатели от цялата страна. При жените на финала Даниела Христова от София надделя над Анелия Минчева от Генерал Тошево. Трета остана Мая Катранджиева, също от Генерал Тошево. При момичетата до 12 години първа е Стела Николова от София, а при момчетата в тази възрастова група класирането оглави Цветан Калушков от Горна Оряховица. На трето място приключи Стоян Недялков от Генерал Тошево. Масово бе участието и при девойките старша възраст и кадетките до 15 години. Пламена Радушева от София стана №1 при девойките, а Хатчие Хюсеинова бе без конкуренция при кадетките, където трета се нареди представителката на домакините. Ивелина Георгиева. Спортният клуб по тенис на маса "Спортист '95", чийто председател е Върбан Върбанов проведе и отборни турнири. Състезанията бяха по случай празника на Генерал Тошево и в чест на 10-годишнината от основаването на клуба. В тази връзка секретарят на БФТМ Михаил Фролошки, който бе гост и участник, награди клуба с медал за популяризирането и развитието на спорта в града и региона. НДТ