2024-04-24 @ 02:56 EEST
България победи Грузия с 6:2 в контролен мач

България победи Грузия с 6:2 в контролен футболен мач, игран на стадион "Васил Левски" в събота следобяд. Нашите национали започнаха мача по най-добрия начин и още във втората минута Чавдар Янков с далечен силен удар откри резултата.

Същият футболист вкара и втория гол за българския отбор в 28-та минута след. Първото полувреме завърши при резултат 3:0 след като нападателя Димитър Бербатов отбеляза гол в 35-а минута.

Второто полувреме започна отново с натиск на българския отбор и той даде резултат с втория гол на Бербатов, който с глава направи 4:0 минута след началото на полувремето.

След този гол треньорът Христо Стоичков направи пет смени. В 65-а минута, влезлия през второто полувреме в игра Светослав Тодоров отбеляза пети гол за българския отбор. Това бе първи мач на Тодоров за националния отбор след около две години отсъствие заради контузии.

Българските футболисти намалиха темпото след като резултата стана 5:0, и грузинците се възползваха от отпускането. В 83-а минута Якобия отбеляза един гол, а в последната минута на редовното време Гогуа направи резултата 5:2.

Секунди преди края на мача Цветан Генков се откъсна сам срещу вратаря на гостите и той го фаулира тежко. Топката попадна в Светослав Тодоров, чиито гол обаче не бе зачетен, защото междувременно съдията бе отсъдил дузпа за нашия отбор. Тодоров изпълни дузпата и фиксира крайния резултат на 6:2 за България.

"Много съм доволен от момчета и от желанието им за игра в този мач. От тук нататък трябва само да градим и да изчистим грешките от предишните квалификации," каза Христо Стоичков след края на мача.

България победи Грузия с 6:2 в контролен мач | 0 брой коментари | Регистрация