2024-04-17 @ 03:15 EEST
ЧЕТВЪРТА ПОБЕДА ЗА ХАНДБАЛИСТИТЕ НА "ДОБРУДЖА"

"Добруджа" - "Осъм" 35:26 /19:13/

Хандбалистите на "Добруджа" се наложиха над състава на "Осъм" /Ловеч/ с 35:26 и така постигнаха четвъртата си победа в първенството на "А" група.

В първите минути на двубоя играта бе равностойна и дори гостите успяха да поведат с 3:1. Възпитаниците на Георги Андреев обаче бързо наложиха своя стил на игра и след като отбелязаха четири последователни гола, в 10-та минута вече водеха с 5:3. Последваха много силни минути за домакините, които в края на първото полувреме имаха преднина от шест гола - 19:13. След почивката добруджанци диктуваха събитията на спортната площадка и никой в зала "Русалка" не се съмняваше в техния успех. Най-резултатен за "жълто-зелените" бе капитанът на тима Илиян Илиев, отбелязал осем от попаденията в мрежата на "Осъм". Седем гола вкара Борислав Борисов, а шест пъти се разписа националът Светослав Недев.

Състави: "Добруджа" - Гино Богданов, Явор Николов /5 гола/, Борислав Борисов /7/, Илиян Илиев /8/, Димитър Ангелов /4/, Мирослов Симеонов /5/, Светослав Недев /6/. По-късно в игра влязоха Илиян Иванов, Венцислав Петров, Веселин Янакиев и Ренал Шукри.

"Осъм" - Юлиян Симеонов, Илиян Матев /1/, Борислав Станчев /3/, Михаил Касалийски /3/, Виктор Симеонов /8/, Ивайло Христов /3/, Лъчезар Баровски. Бо-късно в игра влязоха Иван Иванов /3/, Станислав Стойков /3/, Цветомир Иванов /2/, Христо Христов и Любомир Радоев.

Съдии: Георги Добрев и Иван Башев

Зала "Русалка": 150 зрители

"НАШАТА ЦЕЛ Е ДА ВЛЕЗЕМ В ЧЕТВОРКАТА"

Георги Андреев , президент на ХК "Добруджа" и старши-треньор на мъжкия отбор

Направихме хубав мач и заслужено спечелихме. "Осъм" е добър отбор и трябва да призная, че не очаквах толкова лесна победа. До средата на първото полувреме двубоят бе равностоен, но после подобрихме играта си, наложихме нашия стил и си осигурихме преднина от 7-8 гола. Тогава дори си позволихме някои изпълнения за зрителите. В следващия кръг ни предстои тежко гостуване на "АСТИ 91". /Хасково/, който няма загуба от началото на първенството. Ще играем за победа, защото нашата цел е да влезем в четворката и да участваме в борбата за разпределение на медалите.