2024-04-20 @ 09:00 EEST
ВАРНЕНСКИ ОТБОРИ ДЕЛЯТ ВЪРХА
СпортПрез изминалия уикенд се играха срещите от поредния кръг на открития областен шампионат по волейбол.

В Генерал Тошево се срещнаха отборите на домакините от “Спортист-99”, “Вихър” с. Сенокос и двамата представители на град Варна – “Черно море” и “Академик-Енерджи”. Най-изненадващо генералтошевци победиха в много оспорван двубой с 2:1 гейма “Академиците”. Волейболистите от морската ни столица си взеха своето в срещата с “Вихър” – 2:0 гейма. Другият варненски отбор постигна две победи с по 2:0 гейма срещу “Спортист-99” и сенокосци. В залата на УСШ в Добрич също се получи един изненадващ резултат. Волейболистите на “Добрич” се наложиха с 2:1 гейма над миналогодишните шампиони от “Калиакра” (Каварна). Безпроблемно добричлии взеха своето с 2:0 гейма и от отбора на “Граничар” с. Росица. Каварненци трудно успяха да победят “граничарите” с 2:1 гейма. Волейболистите от “Локомотив” с. Кардам почиваха в този кръг. Временно класиране: 1-2. "Академик-Енерджи" (Варна) 11т. 11:2 гейма (от 6 мача) "Черно море" (Варна) 11т. 11:2 гейма (от 6 мача) 3-4. "Добрич" 10т. 8:6 гейма (от 6 мача) "Спортист-99" (Г.Тошево) 10т. 9:5 гейма (от 6 мача) 5-6. "Калиакра" (Каварна) 6т. 5:5 гейма (от 4 мача) "Вихър" (Сенокос) 6т. 2:10 гейма (от 6 мача) 7. "Локомотив" (Кардам) 5т. 2:6 гейма (от 4 мача) 8. "Граничар" (Росица) 4т. 0:12 гейма (от 6 мача) Следващият кръг ще се проведе на 19 ноември в град Добрич, където ще се съберат всички участващи отбори. “Аматьорска волейболна лига” има доброто намерение да организира от 16 до 18 декември Коледен турнир по волейбол, в който освен отбори от областната група, за участие ще бъдат поканени и участници в Североизточна “А2” републиканска група – “Дунав” Русе, “Елит” Силистра, “Попово” Попово, “П. Пондалов” Сливен и “Иванов клуб” Добрич. Предстоят допълнителни разговори с общината в Генерал Тошево за домакинство на спортната проява. Ако не се стигне до споразумение, турнирът ще бъде проведен в Добрич.