2024-04-20 @ 08:03 EEST
СРЕБЪРЕН МЕДАЛ ЗА ГЕРГАНА МАКНЕВА

До второ място в дебюта си на държавно първенство в зала по лека атлетика стигна дебютантката Гергана Макнева от СКЛА "Добруджа".

Доскорошната тенисистка спечели отличието на 60 метра гладко бягане. В тази дисциплина се включиха 81 лекоатлетки, а общо в шампионата за състезатели до 14 години взеха участие близо 600 състезатели. Гергана прескочи квалификациите, след като спря хронометрите на 8,74 секунди. На полуфинала талантливата спортистка подобри личното си постижение, след като постигна 8,68 секунди. В спора за медалите Макнева пробяга разстоянието за 8,75 секунди и се нареди на второ място. Добричлийката можеше да се окичи с медал и в дисциплината скок на дължина, но остана четвърта. Нейният резултат бе 4,68 метра, а от бронза я деляха само десетина сантиметра. Масово бе участието и в надпреварата 200 метра гладко бягане, където се включиха 70 състезателки. Гергана Макнева остана на 20 секунди от финала, а крайният й резултат от 29,22 секунди я класира на пето място, съобщи треньорът Милен Петров. НДТ