2024-04-18 @ 14:44 EEST
Германец е първият Олимпийски шампион на 20-те зимни олимпийски игри в Торино
Спорт  Чезана Сан Сикарио. Михаел Грайс е първият Олимпийски шампион на 20-те зимни олимпийски игри в Торино. Германецът спечели днешния старт по биатлон в дисциплината 20 км индивидуално.

Грайс допусна само една грешка при четирите стрелби и измина разстоянието за 54:23,0 минути. Големият фаворит - Оле Ейнар Бьорндален остана втори, на 16 секунди след победителя. Норвежецът допусна една грешка повече и не успя да навакса допълнителната минута, която се дава при всеки пропуск. Сънародникът на Бьорндален – Халвард Ханеволд спечели бронзовия медал с фантастичен финален спринт. Норвежецът изпревари само с 8 десети от секундата руския ветеран - Сергей Чепиков.
Българският биатлонист Виталий Руденчик направи успешен дебют на зимна Олимпиада. Руденчик завърши на 62-о място от 88 класирани състезатели. Българинът допусна 6 неточни стрелби (0, 3, 1, 2) , и завърши на 8:07.0 минути от Мики Грайс. http://www.focus-sport.net/

Германец е първият Олимпийски шампион на 20-те зимни олимпийски игри в Торино | 0 брой коментари | Регистрация