2024-03-29 @ 17:53 EET
СпортОтборът на Русия в състав Анна Богали, Светлана Ишмуратова, Олга Зайцева и Албина Ахатова спечели златния медал в щафетата 4 по 6 километра биатлон за жени на 20-те Зимни олимпийски игри в Торино. Световните шампионки поведоха още от началото и не изпуснаха водачеството до края. Рускините бяха изключително прецизни на огневия рубеж - 40 повалени мишени с 42 куршума, което бе в основата на техния триумф.

Те заеха първото място с време 1.16:12,5 часа и към световната си титла прибавиха и олимпийското злато. Със сребърния медал се окичи четворката на Германия (Германия Мартина Глаго, Андреа Хенкел, Катрин Апел и Кати Вилхелм) на 50,7 секунди (1; 8). Защитаващите титлата си от Солт Лейк Сити'2002 допуснаха доста грешки в стрелбата, завъртяха една наказателна обиколка и не успяха да бъдат конкурентноспособни на рускините. Бронзовото отличие стана притежание на квартета на Франция (Делфин Перето, Флоранс-Робер Баварел, Силви Бекер и Сандрин Баи) на 2:26,2 минути (0; 8). България в състав Павлина Филипова, Радка Попова, Ирина Никулчина и Екатерина Дафовска зае осмо място на 4:26,2 минути (3; 14) от победителките заради много слаба стрелба. Попова, Никулчина и Дафовска направиха общо 14 грешки на огневия рубеж и завъртяха по една наказателна обиколка. Това попречи на българската щафета да намери място не само в челната шестица, но дори и да спечели медал. българките стартираха великолепно, като на първи пост Павлина Филипова стреля без грешка - 10 от 10, и предаде втора на 11,4 секунди от лидера Русия. След това обаче останалите три състезателки се провалиха. Радка Попова удържаше тази позиция след първата си стрелба. На втория огневи рубеж от положение прав обаче сгреши четири пъти от общо осем изстрела (5 редовни плюс 3 допълнителни) и трябваше да направи наказателна обиколка. Тя предаде чак девета на 1:58,3 минути след Русия На трети пост Ирина Никулчина изпрати нахалост четири куршума от положение прав и също завъртя наказателна обиколка. Тя предаде на осма с изоставане от 3:18,7 минути. Необичайно за класата си и Екатерина Дафовска направи наказателна обиколка заради четири грешки от същото положение (прав), но все пак запази осмата позиция от общо 18 завършили щафети. http://www.bnr.bg

Световният шампион Русия спечели и олимпийската титла в щафетата 4 по 6 км за жени, България зае осмо място заради много грешки | 0 брой коментари | Регистрация