2024-04-19 @ 21:18 EEST
Дафовска се класира осма в масовия старт, шампионка стана Олофсон
Спорт Чезана Сан Сикарио. Шведката Анна Карин Олофсон спечели масовия старт при жените на 12,5 км. на XX Олимпийски игри. Победителката финишира за 40:36 минути, оставяйки на 18 секунди зад себе си германката Кати Вилхелм.

Трета остана друга германка – Уши Дизел, която изостана с 41,9 секунди зад шведката. Българката Екатерина Дафовска се представи отлично и зае 8-ма позиция, завършвайки на 1,32 минути зад Олофсон. Катя остави зад себе си доказани имена в женския биатлон като рускинята Албина Ахатова и французойката Сандрин Байли, които завършиха непосредствено зад българката.