2024-03-29 @ 13:36 EET
СпортМного съм радостна, че най-после и аз стъпих на върха. Това е първа титла от голямо състезание в моята кариера, заяви новата европейска шампионка на 15 километра биатлон Павлина Филипова. Преди две години в Минск, когато Екатерина Дафовска взе златото в индивидуалната дисциплина на 15 километра, станах трета.

На Олимпиадата в Нагано през 1998-а година станах четвърта. Три години по-късно също бях четвърта, но в масовия старт на Световното първенство в Поклюка (Словения) без грешка в стрелбата. Сега вече съм на най-високото стъпало и затова съм безкрайно щастлива, добави 30-годишната състезателка от град Берковица. Състезанието бе доста тежко и оспорвано до последно. Победих словачките само с 9-10 секунди. Самото трасе е с дълги изкачвания и това ни затрудни. Духаше вятър, а накрая започна да вали сняг, каза още шампионката. На първите две стрелби допуснах общо три грешки. На третата и четвъртата обаче бях прецизна и стрелях нули. Това допълнително ми даде стимул да атакувам златото, подчерта Филипова. Въпреки натрупаната умора се намирам в добра спортна форма. Това показах и на Олимпиадата, особено в щафетата. Освен сравнително точна стрелба, показах и силно ски-бягане. Това реши изхода на състезанието в моя полза. Беговото ми време е най-добро от другите български състезателки, каза още еврошампионката. Тази вечер всички заедно ще отпразнуваме големия ми успех. Не знам все още дали ще стартирам в спринта и преследването. Предварително имах нагласата да участвам на 15 км и после направо в щафетата. Златото ме амбицира още повече, така че мога да участвам във всички дисциплини. Това ще се реши утре на тренировката", завърши Филипова. http://www.bnr.bg

Българката Павлина Филипова спечели европейската титла на 15 километра биатлон в Лангдорф, Германия | 0 брой коментари | Регистрация