2024-04-19 @ 09:39 EEST
БЪЛГАРИЯ ПОБЕДИ МАКЕДОНИЯ С 1:0 В ПЪРВИЯ МАЧ ЗА 2006 Г.

България победи Македония с 1:0 в първата контрола за 2006 г. На градския стадион в Скопие гола за нашите отбеляза Мартин Петров в 39-ата минута, предаде репортер на Агенция Фокус.

Крилото на Атлетико (М) шутира извън границата на пеналта, топката тупна пред вратаря Петар Милошевски и влетя в мрежата му. При ответната атака пък вратарят Димитър Иванков предотврати изравнителен гол на Горан Пандев. Това бе 10-ият гол на Мартин Петров в националния отбор. Македонците получиха 2 жълти картона в първите 45 минути. Още в 10-ата Шумуликовски фаулира грубо Чавдар Янков и принуди селекционера Христо Стоичков да смени с Георги Илиев халфа на Хановер, който бе изнесен на носилка. В 28-ата пък капитанът на македонците Гоце Седлоски също извърши груб фаул срещу Димитър Бербатов, който му прокара топката между краката. През втората част Христо Стоичков направи 4 смени. Дебют в националния тим направи нападателят на Левски Емил Димитров-Бабангида, който смени най-скъпия български футболист Валери Божинов. На почивката Георги Петков смени вратаря Димитър Иванков, а Светослав Тодоров смени Велизар Димитров. В 62-ата минута пък героят на мача Мартин Петров отстъпи мястото си на Даниел Божков. През първата част пропуски направиха Димитър Бербатов и Велизар Димитров, а през втората - Светослав Тодоров. Контролата бе наблюдавана от премиера на Македония Владо Бучковски. Новият селекционер на Македония словенецът Сречко Катанец дебютира със загуба начело на тима.

БЪЛГАРИЯ ПОБЕДИ МАКЕДОНИЯ С 1:0 В ПЪРВИЯ МАЧ ЗА 2006 Г. | 0 брой коментари | Регистрация