2024-03-29 @ 10:08 EET
ФАЛСТАРТ ЗА ФУТБОЛИСТИТЕ НА "ДОБРУДЖА"
СпортВ първия пролетен кръг от първенството на Източната "Б" футболна група "Добруджа" загуби като домакин с 3:1 от състава на "Поморие", който преди подновяването на шампионата заемаше последно място в класирането.

Възпитаниците на Мирослав Кралев играха слабо и разочароваха своите привърженици. Течеше 25-та мин., когато вратарят на добричкия тим Николай Радомиров направи група грешка, довела до откриване на резултата. Стражът на добруджанци изчисти нескопосано топката, тя попадна у Диян Христов, който от около 30 м я прати в опразнената врата. Три минути по-късно Георги Няголов имаше възможност да изравни след извеждащо подаване на Атанас Георгиев, но не можа да отправи точен удар. Следващата голова ситуация пред вратата на гостите бе в 39-та мин. - Георги Кичуков получи топката от Ат. Георгиев и от около 11 м я прати покрай лявата греда. Пет минути преди края на първото полувреме шансът бе на страната на "жълто-зелените" - Кокалджиев проби през центъра, излезе на стрелкова позиция, но след удара му коженото кълбо срещна гредата, а при последвалата добавка защитник на "Добруджа" изби от голлинията. След почивката домакините се опитаха да променят изхода на мача и в 54-та мин. стигнаха до изравнителен гол. Георги Кичуков се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение на Пейо Делиминков срещу капитана на добруджанци Ат. Георгиев. Добричлии бяха близо до втори гол в 75-та мин., когато Петър Кирилов пропусна да отбележи с глава след центриране на Дидо Господинов. Три минути по-късно обаче нашата защита отново бе матирана - след перфектно подаване на Кокалджиев влезлият като резерва Даниел Стефанов прати за втори път топката във вратата зад Радомиров. Крайния резултат оформи Диян Христов в 86-та мин. след поредния пробив на Кокалджиев.

Състави: "Добруджа" - Радомиров, Флоров, Д. Димитров, Кондов /63 - Господинов/, Димов, Ив. Георгиев, Танев /46 - Данчев/, Ат. Георгиев, Няголов /46 - Кирилов/, Кичуков, С. Симеонов

"Поморие" - Ян. Георгиев, П. Георгиев /87 - Лефтеров/, Петков, Чилибонов, Делиминков, Цанков, Филипов, Кокалджиев, Шопов /62 - Грозданов/, Христов, Ангелов /46 - Стефанов/

Голмайстори: 0:1Христов /25/, 1:1 Кичуков /54/, 1:2 Стефанов /78/, 1:3 Христов /86/

Жълти картони: Флоров, Ив. Георгиев, Танев, Ат. Георгиев /"Добруджа"/, Делиминков, Кокалджиев, Шопов /"Поморие"/

Главен съдия: Антон Дончев

Помощници: Ас. Атанасов и Н. Маринов

Стадион "Дружба": 700 зрители

ЗАГУБИХМЕ, ЗАЩОТО "ПОМОРИЕ" НИ НАДИГРА"

Мирослав КРАЛЕВ, старши-треньор на "Добруджа"

Отборът на "Поморие" ни надигра и затова спечели. Мисля, че гостите се приспособиха по-добре към тежкия терен. Нямам обяснение за слабата игра на нашия отбор, но мога да кажа, че много хора не дадоха това, което аз очаквах. Най-вече ме притеснява това, че за цял мач нямахме един удар в очертанията на вратата, като изключим дузпата. Явно е, че ще трябва да търсим решение на проблемите в нападение. Вариантите са сред футболистите, с които разполагаме. Надявам се до три-четири кръга да налучкаме основния състав. Загубихме, но не сме се уплашили, не сме се предали. Аз съм амбициран и ще предам моята амбиция на състезателите. Искам да благодаря на феновете, които ни подкрепяха през целия мач, макар че не можахме да ги зарадваме.