2024-04-18 @ 17:45 EEST
ОСАСУНА НАДВИ БАРСЕЛОНА С 2:1
СпортОтборът на Осасуна нанесе четвърта загуба за сезона в тазгодишното издание на испанската Примера дивисион, след като победи тима на Франк Рийкард с 2:1 в Памплона в мач от 27-ия кръг на шампионата.

Каталунците завършиха двубоя с двама човека по-малко, след като Едмилсон получи втори жълт картон за съмнително нарушение срещу Саво Милошевич в наказателното поле на “блаугранас”. Пунял превърна дузпата в гол и направи резултата 2:0 в 59-ата минута. Преди това Валдо откри за домакините след поредната детинска грешка на вратаря Валдес в 21-ата минута.

Чак след като остана с човек по-малко на терена Барса заигра по-сериозно и създаде няколко положения за гол благодарение на великолепния Роналдиньо. Влезлият след почивката Ларсон намали на 1:2 в 72-ата минута на двубоя след страхотен пас на кариоката. До края на срещата момчетата на Агире браниха крехката си преднина. В 90-ата минута Тиаго Мота, изнервен от многобройните фаулове на Осасуна, влезе доста грубо в краката на съперник и получи директен червен картон. След поражението преднината на каталунците на върха намаля на 9 точки пред конкурентите Реал (Мадрид) и Валенсия.

1. Барселона   19      4        4        64-25  61

2. Реал М       16      4        7        50-26  52

3. Валенсия14 10      3        37-21  52

4. Осасуна     15      4        8        35-30  49

5. Селта         14      3        10      29-27  45

6. Севиля       13      5        9        35-29  44

7. Виляреал    11      10      6        37-26  43

8. Атлетико М 11      8        8        38-26  41