2024-04-25 @ 10:31 EEST
НАЙ-ПОСЛЕ ПОБЕДА ЗА "ЖЪЛТО-ЗЕЛЕНИТЕ"
Спорт"Добруджа" - Сливен         1:0 /0:0/

Футболистите на "Добруджа" постигнаха първата си победа от началото на пролетния полусезон на Източната "Б" група. След като записаха пет последователни загуби, възпитаниците на Мирослав Кралев най-после изживяха радостта от победата - 1:0 над "Сливен". "Жълто-зелените" установиха игрово надмощие от самото начало на срещата и пред вратата на гостите се заредиха голови положения. За пореден път обаче нашите състезатели проявиха неумението си да завършват с точен удар атаките си. През първото полувреме те създадоха десетина голови положения, но нито веднъж не намериха път към мрежата на съперника. В 7-та мин., след перфектно подаване на Здравко Петров, Ивайло Данчев получи топката, но от три-четири метра не можа да отбележи. Последваха пропуски на Симеон Симеонов и Детелин Димитров, за да се стигне до 32-та мин., когато от неудобна позиция Данчев прехвърли излезлия неразчетено вратар на гостите, но коженото кълбо срещна дясната греда. Минута по-късно Филип Флоров пропусна да открие резултата с глава. В 37-та мин. след удар на Здравко Петров защитник изби от голлинията. При последвалата добавка Георги Няголов вкара топката в мрежата, но голът бе отменен заради опасна игра на нападателя. След почивката добруджанци продължиха да диктуват събитията на терена и усилията им бяха възнаградени в 71-та мин., когато с топовен шут от около 20 м Здравко Петров прати коженото кълбо в горния ляв ъгъл и направи вратаря на "Сливен" безпомощен - 1:0 за "Добруджа".  Този гол се оказа достатъчен, за да спечели добричкият тим първата си пролетна победа.

Състави: "Добруджа" - Радомиров, Д. Димитров, Флоров, Данчев /63-Кирилов/, С. Симеонов, Г. Няголов, Танев, Петров /87-Бонев/, Желев /69-Господинов/, Димов, Ат. Георгиев

"Сливен" - Марков, Стоянов, Г. Георгиев, Миндев, Маринов /46-Събев/, Ем. Петров, Атанасов, Стайков, Енчев, Радев /46-Стефанов/, П. Петров /67-Илиев/

"МОМЧЕТАТА СЕ РАЗДАДОХА ДОКРАЙ"

Пламен БОЯДЖИЕВ, треньор на ПФК "Добруджа"

Нашият отбор направи добър мач. Играхме по-добре и през целия двубой имахме игрово превъзходство. Само през първото полувреме създадохме 11 чисти голови положения. За съжаление, отново проявихме слабост в завършващата фаза. А отборът на "Сливен" почти нямаше голова атака. Мисля, че трябва да отличим мъжеството на нашите момчета. Играха с голяма амбиция и се раздадоха докрай. В последните минути отпаднаха физически, но това е нормално, като се има предвид, че вложиха много усилия в мача.