2024-03-29 @ 13:02 EET
Звездите на България играха благотворителен мач
СпортСофия. В благотворителна футболна среща в помощ на деца-сираци отборът на президента на Република България Георги Първанов (“Звезди 2007”) завърши наравно 6:6 с отбора на “Звезди 1994”, предаде репортер на Агенция "Фокус".

Освен Георги Първанов в отбора на “Звезди 2007”, който игра с бели екипи, участваха кметът на София Бойко Борисов, националният селекционер Христо Стоичков, изпълнителният директор на “Левски” Наско Сираков, както и бившите национали Илиян Киряков, Златко Янков, депутати и дипломати.
Отборът на “Звезди 1994” - в червени екипи, бе воден от кмета на Сливен Йордан Лечков. В този тим личаха имената на Даниел Боримиров, Цанко Цветанов, Емил Кременлиев, Ивайло Андонов, Петър Михтарски, депутати и дипломати.
Червените откриха с гол на Михтарски още в 4-ата минута, а в 11-ата Бойко Борисов възстанови статуквото, след като се разписа от дузпа, отсъдена от главния съдия Атанас Узунов за събаряне на Наско Сираков в пеналта. Малко по-късно Борисов удари и греда след комбинация с Георги Първанов. Държавният глава сам изведе отбора си напред в резултата в средата на полувремето. Отново след добра атака, в основата на която също бе Първанов, изпълнителният директор на “Левски” Наско Сираков направи резултата 3:1.
7 минути преди края на полувремето Лечков намали разликата след самостоятелен пробив отляво - 3:2. Кметът Борисов вкара втория си гол след атака, подхваната от Георги Първанов и направи резултата 4:2, но минута преди края на полувремето Михтарски също се разписа за втори път и върна интригата в срещата.
През втората част двата отбора продължиха да забавляват публиката, отбелязвайки нови 5 попадения, като Бойко Борисов оформи своя хеттрик.
Мачът се игра пред голям зрителски интерес. На националния стадион “Васил Левски” присъстваха близо 8000 зрители, сред които и деца-сираци. Децата получиха от организаторите фланелки с трибагреника.

Звездите на България играха благотворителен мач | 0 брой коментари | Регистрация