2024-04-19 @ 14:24 EEST
"ЖЪЛТО-ЗЕЛЕНИТЕ" ЗАГУБИХА ОТ НОВАКА В "А" ГРУПА
Спорт"Добруджа" - "Спартак" (Варна)             0:1 (0:1)

В поредната си контрола от предсезонната подготовка отборът на "Добруджа" загуби на стадион "Дружба" с 0:1 от новака в "А" група "Спартак" (Варна). През първото полувреме играта бе равностойна и се водеше предимно в централната част на терена. В 12-та мин. Филип Флоров бе съборен в наказателното поле на гостите, но главният съдия Иво Донев не посочи бялата точка. Пет минути по-късно капитанът на "Спартак" Николай Станчев центрира отляво, а Тодор Радомиров от 5-6 м с глава прати топката над напречната греда. В 19-та мин. добруджанци отправиха първия си удар към вратата на съперника - Красимир Павлов изпълни пряк свободен удар, стражът на "соколите" изби неумело, но нямаше кой да се възползва от това и да насочи топката към мрежата. Така се стигна до 27-та мин., когато след центриране от ъглов удар и несигурна намеса на нашите бранители Христо Арангелов вкара единственото попадение в мача.

След почивката двата отбора създадоха по едно чисто голово положение. В 64-та мин. централният нападател на "Спартак" Радомиров бе изведен сам срещу Марков, технично го прехвърли, но топката срещна дясната греда. След шест минути, след като бе изведен от Ф. Флоров на стрелкова позиция, Атанас Георгиев не съумя да насочи коженото кълбо към вратата и да изравни.

Състави: "Добруджа" -  Марков, Н. Стоянов, Ат. Георгиев, Флоров, Кр. Павлов, Петров, Симеонов, Ангелов, Кирилов, Кичуков, Няголов (Кр. Стефанов, Коев, Господинов, Бонев, Димов, Дудев)

"Спартак" - Славов, Тодоров, Ненов, Арангелов, Пейков, Станчев, Вълков, Радомиров, Б. Георгиев, Илиев, Радулов (Арнаудов, Мирчев, Маринов, Ст. Георгиев, Пекин)

Голмайстор: 0:1 Христо Арангелов (27)

Главен съдия: Иво Донев

Помощници: Алберт Ачикян, Пресиян Коев

Стадион "Дружба" :100 зрители

"ПРИЕХМЕ ПО-ЗАТВОРЕН СТИЛ НА ИГРА"

Мирослав КРАЛЕВ, старши-треньор на "Добруджа"

В този мач изпробвахме тактиката за мача с "Несебър". Тъй като в първия кръг на новото първенство ще играем навън, приехме по-затворен стил на игра, като търсехме контраатаката. Не създадохме много голови положения, но момчетата играха с желание и направиха доста хубави неща. За мен основният състав за шампионатните мачове вече е избистрен. Вратарят Радомиров, нападателят Ангел Кънчев и халфът Росен Танев не се  появиха на терена, защото все още не са напълно възстановени от контузии.

"ЖЪЛТО-ЗЕЛЕНИТЕ" ЗАГУБИХА ОТ НОВАКА В "А" ГРУПА | 0 брой коментари | Регистрация