2024-04-23 @ 23:05 EEST
ЦВЕТОМИР ЦОНЕВ ВЛЕЗЕ В ТОП 8 В ТУРНИРА НА ЗВЕЗДИТЕ
СпортКостадин Ленгеров спечели първия турнир на звездите по тенис на маса, който се проведе в Пловдив.

На финала игралият дълго време за Австрия Ленгеров се наложи с 3:1 гейма над Тодор Кесов. Трети остана Иван Стоянов, надиграл Гроздан Грозданов с 3:2 в малкия финал. За успеха си Костадин Ленгеров получи 1500 лева и голяма купа, Тодор Кесов - 1000 лева, а Иван Стоянов - 500 лева. Специални покани за участие в турнира на звездите получиха и двама добричлии, които израснаха в този спорт. Радослав Камберов отпадна в предварителните групи, а Цветомир Цонев направи впечатляващо представяне и стигна до четвъртфиналите. Там той отстъпи на своя съотборник в "Роса" /Попово/ и национален състезател Станислав Попов. Преди това Цецо взе победи срещу националите Кирил Попов и Владислав Танчев.

В демонстративен мач крайният победител Ленгеров надигра с 3:0 главния организатор на проявата Мариано Луков. Гост на турнира бе председателят на Държавната агенция за младежта и спорта Весела Лечева, която проследи с интерес мачовете между най-добрите български състезатели по тенис на маса.

ЦВЕТОМИР ЦОНЕВ ВЛЕЗЕ В ТОП 8 В ТУРНИРА НА ЗВЕЗДИТЕ | 0 брой коментари | Регистрация