2024-04-19 @ 15:07 EEST
ГАЛИН КОСТАДИНОВ ОСТАНА 25-и В ГЬОТЕБОРГ
СпортДобричлията Галин Костадинов завърши на 25-о място на Европейското първенство по лека атлетика, което започна в шведския град Гьотеборг.

В дисциплината "тласкане на гюлле" възпитаникът на Иван Димитров постигна резултат от 18.43 метра, от втори опит. Състезателят на "Добруджа" стартира с 18.04 метра, а при третия опит записа 18.27 метра. В сектора участваха общо 32 гюллетласкачи. Галин бе в квалификационна група "А". Тя се оказа по-слабата, тъй като за финала се класираха само 4 души. Другата група "Б" бе прескочена от осем участници. С най-добър резултат за финала в тази дисциплина се класира германецът Ралф Бартелс с 20.58 м, а последната квота за финала взе неговият сънародник Анди Дитмар, постигнал 19.68.

Галин Костадинов замина за еврошампионата с 24-ти резултат в ранглистата на Стария континент. Миналият месец той хвърли гюллето на 20.10 метра. Ако бе повторил този резултат, то той щеше да се класира за финала в тази дисциплина. Самото участие на Костадинов е голям успех, тъй като за опитния състезател това бе дебют на състезание от подобен ранг. НДТ