2024-04-19 @ 13:47 EEST
Литекс изпусна Омония в Кипър
СпортОтборът на Литекс не успя да победи титулувания Омония, след като в Никозия двата тима завършиха при резултат 0:0 в мач от втория предварителен кръг от турнира за Купата на УЕФА.

През първата част ловчанлии пропуснаха четири чисти положения пред вратата на кипърския страж Везер. В същото време Омония не успя да създаде нито едно. Втората част започна по подобие на края на първото полувреме, когато Литекс владееше инициативата. Възпитаниците на Люпко Петрович, направиха няколко чудесни контраатаки в една от които след центриране на Манолев, Новакович успя да отбележи попадение. Португалският рефер на двубоя Жоао Ферейра обаче отсъди засада и отмени гола. Литекс постигна добър турнирен резултат, преди реванша на 24 август на градския стадион в Ловеч. До този момент българският тим не е допуснал гол в тазгодишното издание на турнира за Купата на УЕФА.