2024-04-19 @ 07:21 EEST
България победи Бразилия с 3:0 гейма
Спорт  Москва. България победи Бразилия с 3:0 гейма във финалите на Световната лига по волейбол в Москва. В първия гейм българите биха с 25:17, във втория - с 25:23. В третия гейм нашите се наложиха с 25:20. Бразилия е олимпийски и световен шампион по волейбол и трикратен победител в Световната лига през последните години.

Мачът започна с едноминутно мълчание в памет на жертвите от катастрофата на руския самолет край Донецк с над 170 загинали.
Капитанът Пламен Константинов спечели първата точка, а постепенно нашите увеличиха преднината си с отлични изяви на всички от стартовата шестица: Христо Цветанов, Андрей Жеков, Матей Казийски, Евгени Иванов, Пламен Константинов, Владимир Николов, Теодор Салпаров – либеро. Преднината на нашите достигна 8 точки – 18:10, когато бразилците взеха техническо прекъсване. То имаше незабавен резултат и олимпийските шампиони намалиха до 17:22, но нашите не допуснаха срив – 25:17 след силен сервис на Матей Казийски.
Момчетата на Мартин Стоев спечелиха и втората част с 25:23. Нашите поведоха с 2:0, но допуснаха изравняване при 4:4. После играта започна точка за точка, най-вече след 2 поредни грешки на капитана Пламен Константинов. След това обаче тимът ни поведе с 16:12. Бразилците изравниха едва при 22:22, но българите бяха по-устойчиви психически и спечелиха след успешна атака отново на Матей Казийски.
В третия гейм нашите отново започнаха блестящо и поведоха с 4:0, но леко отпускане в редиците им позволи на бразилците да изравнят светкавично при 5:5. Играта тръгна по сценария на втория гейм – точка за точка. После нашите постепенно натиснаха и второто техническо прекъсване дойде при 16:13. Нашите увеличиха ефективността си в атака, принудиха селекционера на бразилците Барнардо Резенде набързо да вземе 2 почивки, но това не помогна на тима му. За кратко в гейма треньорът Мартин Стоев пък пусна Костадин Стойков на мястото на Матей Казийски.
Утре нашите играят срещу Сърбия, които почиват в група Е.

България победи Бразилия с 3:0 гейма | 0 брой коментари | Регистрация