2024-04-25 @ 11:16 EEST
ИЗОСТРИ СЕ БИТКАТА ЗА СРЕБЪРНИЯ МЕДАЛ
СпортНа кортовете в СК "Простор" започна последният за тази година турнир по тенис, който носи точки за веригата "Добрич 2006".

Деветото издание при мъжете изостри борбата за второто и третото място в крайното класиране. В момента на тази позиция е Любомир Владов, който независимо от последния турнир, ще изпрати една изключително успешна година. С шансове за среброто са Милен Павлов, Радослав Петков и Сергей Владов. Те обаче имат не леката задача да спечелят турнир, ако искат да завършат под върха. Още в началото на състезанието Милен Павлов направи сериозна крачка към турнирния успех, тъй като последователно успя да победи Л. Владов с 6:4 и лидера С. Станев със 7:5. Оттук нататък среброто може да му се изплъзне при класиране на Владов на финала или загуба от Станев, след пресяване на отпадналите в долната схема.

Иначе в турнира се включиха 22 любители на този спорт. Той се проведе при крайно лоши метеорологични условия - непрекъснато ръмене и мрачно време. На чия улица обаче ще изгрее слънцето, ще стане ясно след изиграването на последните срещи. Припомняме ви, че краен победител е Светломир Станев, който в досегашните осем издания спечели толкова точки, че да бъде спокоен за първото си място по време на последния турнир. НДТ