2024-04-19 @ 23:00 EEST
ПОБЕДА ЗА "КАЛИАКРА" ПРИ ДЕБЮТА НА ВЕЛИСЛАВ ВУЦОВ
Спорт"Калиакра" - "Хасково"    3:2 (2:2)

Водени от новия генерален мениджър Велислав Вуцов, футболистите на "Калиакра" победиха с 3:2 състава на "Хасково" в мач от поредния кръг на Източната "Б" група. Срещата в Каварна не започна добре за тима от крайморския град. Още в 12-та мин. Йордан Василев се възползва от грешка на Николай Станков и с неспасяем удар прати топката в мрежата зад Добрин Добрев - 1:0 за гостите. Десет минути по-късно, след поредно неразбирателство в отбраната на домакините, Делчо Стоилов удвои преднината на "Хасково". Футболистите на "Калиакра" обаче нямаха намерение да се предават и се хвърлиха да обръщат мача. В 30-та мин., след центриране на Милен Христов от пряк свободен удар, Латин Венков отбеляза с глава първото попадение за домакините. В даденото от съдията двеминутно продължение в края на първото полувреме Владо Йонков бе съборен в наказателното поле на гостите и главният арбитър отсъди дузпа. Георги Георгиев изпълни удара от бялата точка и не сгреши - 2:2. Развръзката в мача дойде в 83-та мин. Иван Караджов надбяга прекия си пазач и центрира от зоната на лявото крило, а Николай Станков посрещна топката и отбеляза изключително красив гол. В последните минути на мача двата отбора останаха с човек по-малко на терена. В 86-та мин. Иван Караджов получи директен червен картон за удар без топка на противников състезател, а минута по-късно Владислав Ямуков от "Хасково" пое към съблекалнята след втори жълт картон.

Състави: "Калиакра" - Добрев, Венков (31- Ст. Славов), Д. Димитров, А. Димитров, Станков, Кискинов, Йонков, Христов (85-Павлов), Божилов (76-Бояджиев), Г. Георгиев, Караджов

"Хасково" - Николов, Младенов, Крумов, Йорданов, Н. Димитров, Христов, Матев, Стоилов, Й. Василев, Ямуков, Атанасов

Голмайстори: 0:1 Йордан Василев (12), 0:2 Делчо Стоилов (23), 1:2 Латин Венков (30), 2:2 Георги Георгиев (45), 3:2 Николай Станков

Червени картони: Караджов ("Калиакра"), Ямуков ("Хасково")

11. Сливен         11        1          6          4          15:20    9

12. Миньор (Раднево)     11        3          0          8          13:21    9

13. Добруджа     11        1          2          8          10:23    5

14. Локо (Ст. Загора)      11        0          3          8          5:22      3

ПОБЕДА ЗА "КАЛИАКРА" ПРИ ДЕБЮТА НА ВЕЛИСЛАВ ВУЦОВ | 0 брой коментари | Регистрация