2024-04-24 @ 23:45 EEST
България победи Иран с 3:0 за 68 минути
Спорт  Нагано. Националният волейболен отбор на България спечели четвърта поредна победа на световното първенство в Япония, съобщи официалният сайт на Международната федерация по волейбол fivb.org. Възпитаниците на Мартин Стоев отново бяха безапелационни и победиха Иран с 3:0 (25:19, 25:18, 25:23) за 68 минути, с което затвърдиха първата си позиция в предварителна група “C”.

Срещу волейболистите на бившия треньор на България Милорад Киац Мартин Стоев даде почивка на Евгени Иванов и Матей Казийски и започна със следния стартов състав: Христо Цветанов, Андрей Жеков, Владимир Николов, Красимир Гайдарски, Тодор Алексиев, Пламен Константинов и Теодор Салпаров (либеро). След като си бяха осигурили класирането за следващата фаза на шампионата с три поредни победи, нашите волейболисти играха много спокойно и концентрирано и превъзхождаха съперника си във всички компоненти на играта. България нямаше никакви проблеми в първия гейм и го спечели за 22 минути игра с 25:19. През втората част иранците излязоха на терена пределно амбицирани да се докажат срещу лидера групата и водеха в резултата до 4:4. След това обаче волейболистите ни взеха нещата в свои ръце и първото техническо прекъсване дойде при 8:6 в тяхна полза. Иранците успяха да изравнят още два пъти (12:12, 18:18). След последното равенство България не позволи на съперника си да отбележи нито една точка и взе втория гейм с 25:18. В третия гейм българските волейболисти поведоха набързо с 11:5, а малко след това и с 13:7. Голямата разлика обаче доведе до леко отпускане, което даде възможност на отбора на Иран отново да покаже, че е заслужил мястото си на Мондиала. Последваха равенства при 20:20, 22:22 и 23:23, но в решителния момент класата на българския отбор си каза думата и той спечели с 25:23, с което извоюва поредния си успех в Нагано.
В момента се играе мачът Чехия - Венецуела, а от 11,00 часа българско време трябва да започне двубоят САЩ - Италия. Утре от 7,00 часа е последният мач на България от група C на Световното първенство срещу Чехия.  http://www.focus-sport.net

България победи Иран с 3:0 за 68 минути | 0 брой коментари | Регистрация