2024-04-20 @ 20:48 EEST
Завърши есенният дял във футболното първенство на България (ОБЗОР)
СпортОтборите на “Литекс” и “Левски” завършиха 0:0 на градския стадион в Ловеч в последния мач от 15-ия кръг на първенството в "А" група. С този двубой завърши есенният дял на шампионата. Тимът на “Левски” е лидер с 39 точки, но вторият ЦСКА се приближи само на две. "Червените" имат 37 точки след победа с 2:1 над Беласица на стадион "Българска армия".

В мача между “Литекс” и “Левски” двата отбора създадоха доста положения за гол, но не успяха да ги реализират. В 67-та минута след далечен удар на Петър Златинов топката срещна горната греда. В 88-та вратарят на “Левски” Георги Петков спаси сигурен гол след шут на Живко Желев от пряк свободен удар. За шампионите през първото полувреме Димитър Телкийски и Георги Иванов - Гонзо също изпуснаха много положения. Малко преди края на мача в изгодна ситуация бе Даниел Боримиров, но ветеранът не успя да отправи удар към вратата на домакините. Мачът бе свирен от германски рефери начело с Михаел Вайнер. Те пристигнаха в София днес на обяд, след като вчера самолетът им се върна в Мюнхен заради мъгла в столицата ни.